zdielajte tento článok

Ako využiť sklad pre svoj biznis? Aj tieto veľké firmy začínali v malých priestoroch

Mnohé firmy začínali so svojím biznisom v garážach či malých skladových priestoroch. Poradíme vám, ako vám pri rozbehu aj vášho biznisu môže pomôcť self storage sklad.

To, že úspešná firma môže vzniknúť aj v obmedzených podmienkach takpovediac „na kolene“, nie je len námetov hollywoodskych filmov, ale aj realitou firiem, ktoré sa radia medzi tie najúspešnejšie.

Keď už obyčajná garáž nestačí

Málokto by to povedal, no medzi firmy, ktoré začínali so skladom tovaru v garáži patrí aj Amazon. Jeho zakladateľ, Jeff Bezos, pôvodne začal Amazon ako online kníhkupectvo, z garáže prenajatého domu v roku 1995.

V rozhovore pre Business Insider v roku 1998 povedal, že firmy, ktoré začínajú v garáži sa podľa neho presúvajú do samostatných priestorov nie kvôli kapacitným priestorom, ale kvôli tomu nedostatočnému zdroju elektrickej energie.

Faktom však ostáva, že rýchly rast Amazonu s priestormi garáže rodinného domu dlho nevystačil. Ďalším gigantom, v príbehu ktorého zohrala úlohu garáž, je aj Apple. Hoci sa často hovorí, že práve v garáži prvotná idea Steva Jobsa a Steva Wozniaka vznikla, v skutočnosti garáž im v začiatkom slúžila ako sklad hotových produktov, ktoré neskôr odvážali do predajní.

Ani zďaleka však nie sú jedinými firmami, ktoré začínali so skladovaním tovaru v garáži. Skladovať svoj tovar v obmedzených priestoroch začala aj značka športového oblečenia Under Armour či jeden z technologických gigantov HP. Podobným spôsobom sa začal písať príbeh značky Mattel. Dnes ju síce poznáme najmä vďaka ikonickým bábikám Barbie, ešte v roku 1944 však začali s výrobou originálnych rámčekov na fotky, ktoré na začiatku skladovali – ako inak – v garáži.

Samozrejme, obrovské značky ako sú tieto, už na skladovanie tovaru potrebujú obrovské skladové priestory. Ak však začínate s biznisom v menšom a vaša garáž na skladovanie tovaru nie je vhodná alebo ju nemáte k dispozícii, jednoduchým, prehľadným a spoľahlivým spôsobom úschovy tovaru je prenájom self storage skladu Storage Port.

Do najväčšieho skladu (XL) sa vmestí až 100 veľkých krabíc, môžete tam tiež skladovať mobiliár či iné veci dôležité pre svoj biznis. Do skladu máte zároveň jednoduchý prístup, nemusíte sa báť o znehodnotenie svojho tovaru a zaručenú máte aj bezpečnosť.

Sklad sa zíde aj keď nepredávate produkty

Vráťme sa však ešte na chvíľu k firmám, ktoré vznikali v garážach či provizórnych priestoroch. Nie všetky ich využívali len na skladovanie či výrobu tovaru. V garáži s tvorbou ilustrácií začínal aj Walt Disney, v garáži Billa Gatesa sa zrodili počiatky spoločnosti Microsoft, Larry Page so Sergeyom Brinom zas v garáži pracovali na vzniku Google.

Asi každý už počul o tom, ako Mark Zuckerberg vytvoril Facebook vo svojej internátnej izbe. Tieto firmy, ktorých meno dnes pozná hádam každý, sa už dávno nemusia tiesniť v garážach či internátnych izbách, ale majú stovky zamestnancov pracujúcich v kanceláriách, ktoré sú vzorom pre firmy po celom svete.

Aj naše sklady Storage Port dnes využívajú firmy, ktoré v nich síce neskladujú priamo tovar, ale napríklad dokumenty, sezónny mobiliár či iné vybavenie súvisiace s prácou. Vyberte si veľkosť skladu pre biznis podľa vašich potrieb.

Sklad pre biznis alebo domácnosť

V Storage Port ponúkame na výber sklady pre domácnosti aj firmy. Nachádzajú sa v rovnakých priestoroch a majú rovnaké rozmery, v prípade, že sa chystáte využívať priestor pre vašu firmu, odporúčame si pri rezervácii zvoliť možnosť Business. Môžete tak využiť možnosť odpočtu DPH. Ako firma si tiež môžete vybrať aj sklad s nadštandardným priestorom 25 m2 – v prípade záujmu o tento typ skladu nás kontaktujte.