zdielajte tento článok

Ako najlepšie uskladniť sezónne veci?

Prichádza sezónne upratovanie a s ním aj otázka, kde a ako čo najlepšie uskladniť veci, ktoré niekoľko najbližších mesiacov nebudete potrebovať. Máme pre vás skvelé riešenie! Self storage sklad vyrieši kapacitné problémy bez starostí, že by sa uskladnené veci poškodili.

sezonne upratovanie, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Letným športom na čas odzvonilo, a tak si paddle board, bicykel či kolieskové korčule budú musieť na svoju sezónu počkať do ďalej jari či leta. Rovnako si zazimovanie môže pýtať aj záhradný nábytok, dekorácie či letné pneumatiky, ale napríklad aj letné oblečenie. Aby všetky tieto veci u vás doma zbytočne nezavadzali, je potrebné ich správne uskladniť. Ako zvládnuť sezónne upratovanie čo najefektívnejšie?

Tipy na sezónne upratovanie a uskladnenie vecí

Predtým, ako sa pustíte do odkladania vecí, ktoré v nadchádzajúcej sezóne nebudete potrebovať, venujte pozornosť niekoľkým tipom. Pomôžu vám v tom, aby boli vaše veci aj po sezóne ako nové a pripravené na okamžité používanie. 

  1. Sezónne upratovanie je ideálny čas na pretriedenie svojho šatníka či mobiliáru. Skladovať kúsky oblečenia, športového náčinia či dekorácií, ktoré už nie sú funkčné, je zbytočné. Pokazené veci vyraďte a separujte, funkčným veciam, ktoré však už nebudete používať, môžete skúsiť nájsť nový domov vďaka bazárom či darovaniu známym. 
  2. Odkladajte len čisté, vypraté oblečenie. Ideálnym miestom na skladovanie oblečenia nie sú igelitové vrecia, ale skôr krabice či látkové vrecká. Skladujte ich na čistom, suchom a teplom mieste. Môžete k nim vložiť napríklad vrecúška s levanduľou, vďaka ktorým budú veci po vytiahnutí v ďalšej sezóne príjemne voňať. 
  3. Bicykel aj iné športové náčinie pred uskladnením poriadne očistite od nánosov špiny či blata. Očistite aj celý prevodový systém, na ktorý následne naneste vrstvu oleja. Pokiaľ sa ho v najbližšom čase nechystáte používať, skladujte ho zakrytý špeciálnym obalom alebo aj jednoduchšou plachtou. 
  4. Aj pri balkónovom a záhradnom nábytku platí, že by ste ho mli odkladať vyčistené a vysušené, ideálne prekryté plachtou. Pred uskladnením skontrolujte, či si niektoré časti nevyžadujú opravu alebo výmenu. 
  5. Veci ako dekorácie, drobné športové náčinie sa snažte pred uskladnením čo najpraktickejšie zložiť, uložiť do pôvodných obalov, vyfúknuť a zakryť. Neodkladajte nič, čo je vlhké či špinavé, vyhnete sa tak vzniku plesní. 

sezonne upratovanie, storage port, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Kde to všetko uskladniť?

Pokiaľ bývate vo väčšom dome so samostatnými miestnosťami na skladovanie nepotrebných vecí, nemusí to byť problém. Ten prichádza vtedy, keď sú možnosti skladovania u vás doma obmedzené. Spoločné priestory v panelákoch nie sú práve zárukou bezpečia a pivničné priestory zas nemusia poskytovať vhodné podmienky z hľadiska sucha a tepla. Nehovoriac o tom, že skladovanie záhradného či balkónového nábytku alebo bicyklov v byte je skutočne nepraktické. Robiť z funkčnej miestnosti skladisko skrátka naozaj nechcete. 

So sezónnym uskladnením v čistých, suchých a bezpečných skladových priestoroch vám pomôžeme v Storage Port. Vyberte si požadovaný rozmer skladu, zvoľte termín, do kedy prenájom potrebujete a po dokončení rezervácie sa už len so svojimi vecami na uskladnenie zastavte na Ivanskej ceste 26 v Bratislave – tak často, ako to budete potrebovať. Celý proces rezervácie nájdete podrobne rozpísaný v tomto článku.

sezonne upratovanie, storage port, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Sklady pre domácnosti presne na mieru

V našej ponuke nájdete sklady rôznych veľkostí. Či už potrebujete odložiť len niekoľko drobností, na ktoré už však v byte naozaj nemáte miesto, alebo chcete využiť väčšie skladové rozmery, je to len na vás. Na výber máme sklady vo veľkosti S (1,5 m2) až po XL (12 m2). 

Systém self storage skladov vám umožňuje navštevovať ich tak často a v takom čase, ako vám to najviac vyhovuje. K vášmu skladu budete mať vďaka kľúču a PIN kódu prístup len vy, takže o bezpečnosť vašich vecí bude postarané. Na to všetko ešte dohliada strážna služba. Naše sklady Storage Port ponúkajú možnosť krátkodobého aj dlhodobého prenájmu – je len na vás, či sa rozhodnete po skončení zimnej sezóny vymeniť uskladnené letné kúsky za zimné. Rezervujte si self storage sklad Strage Port už teraz.