zdielajte tento článok

Čo sa zmestí do skladov veľkosti S, M, L alebo XL?

Vyberáte si sklad na prenájom a nie ste si istý, ktorú veľkosť zvoliť? Pozreli sme sa na jednotlivé veľkosti skladov a na to, čo všetko do nich vojde.

velkosti skladov, storage port, sklady

Keď ste sa už rozhodli pre prenájom skladu, požadované rozmery sú jednou zo základnych otázok. Výber veľkosti skladu treba samozrejme prispôsobiť tomu, čo všetko v ňom chcete skladovať, určite však zohľadnite aj to, či budete sklad častejšie navštevovať a pravidelne z neho veci brať. V tom prípade je ideálne počítať s rozmermi, ktoré vám umožnia prehľadnejšie uloženie vecí a zároveň jednoduchší prístup. Priamo v pri procese rezervácie si tiež môžete za príplatok prenajať kovový regál na krabice, šanóny či iné drobné predmety, ktorý vám pomôže s prehľadnejším uložením.

Poďme sa však pozrieť na to, aké veľkosti skladov máme v Storage Port k dispozícii a čo všetko do nich vojde. Všetky sklady si môžete prenajať pre domácnosti (v tom prípade zvoľte možnosť HOME) alebo pre firmy (v tom prípade zvoľte možnosť BUSINESS).

Sklad S

Sklad S má veľkosť 1,5 m2 a poslúži na dlhodobejšie alebo krátkodobejšie odloženie vecí menších rozmerov, prípadne menšieho množstva vecí. Konkrétnejšie si tento priestor môžete predstaviť vo veľkosti pivničnej kobky alebo ako priestor, kam môžete odložiť obsah jednej malej dodávky. Vojde sa sem až 30 veľkých krabíc, prenajať si ho môžete na úschovu 4 bicyklov. V prípade krátkodobého prenájmu, napríklad pri sťahovaní alebo rekonštrukcii bývania sa do skladu vojde nábytok z jednej izby. Prenájom skladu HOME S je vhodný pre jednotlivcov alebo mladé páry. 

Sklad s veľkosťou S poslúži aj menším firmám. Použiť ho môžu na uchovanie administratívy či účtovníctva, prípadne na uskladnenie tovaru z približne dvoch europaliet.

Sklad M

Sklad M s veľkosťou 3 m2 predstavuje dostatočný priestor na odloženie nákladu jednej pne naloženej dodávky menších rozmerov. Odložiť tam môžete až 50 veľkých krabíc, letné alebo zimné pneumatiky z auta, poslúži aj na uskladnenie športového náčinia ako je bicykel, paddleboard či snowboard. Obľúbenou možnosťou prenájmu toho skladu pri sťahovaní alebo prerábaní bytu – v tomto prípade sa sem zmestí štandardný nábytok z jednoizbového bytu. Odložíte v ňom menšiu pohovku, skrinky a poličky, ale pokojne aj chladničku.

V prípade firiem sklad s veľkosťou M poslúži napríklad na dočasné odloženie kancelárskeho nábytku z jednej kancelárie, sezónny mobiliár či krabice s dokumentmi či tovarom.

sklad velkost s, sklad velkost m, maly sklad, storage port

Sklad L

Sklad s veľkosťou L ponúka až 7 m2, čo poslúži na uskladnenie zariadenia a nábytku z dvojizbového bytu: vojde tam stredne veľký gauč, knižnica, práčka a chladnička, pneumatiky z auta a až 50 veľkých krabíc. Sklady s veľkosťou L sa často využívajú aj na sezónne uskladnenie napríklad záhradného nábytku, vonkajších dekorácií či športového náčinia a sú ekvivalentom garáže (okrem osobného auta, samozrejme). 

Firmy ocenia sklad vo veľkosti L najmä vo vyťaženejších obdobiach. Vojde sa tam obsah až piatich europaliet či 50 veľkých krabíc, vďaka čomu budú mať dostatok miesta na uskladnenie tovaru napríklad pred Vianocami, sezónnymi výpredajmi či Black Friday.

Sklad XL

Sklad vo veľkosti XL ponúka úctyhodných 12 m2, vďaka čomu poslúži na potreby celej rodiny, napríklad v prípade, že nemáte k dispozícii iný úložný priestor alebo garáž (hoci osobné auto sem, samozrejme, nevojde). Vojde tam kompletný obsah veľkej dodávky alebo nábytok z väčšieho bytu alebo domu, vrátane jedálenského stola, väčšieho gauča či šatníkovej skrine. Využiť ho môžete aj na úschovu záhradného nábytku s väčšími rozmermi, ale aj záhradnej kosačky či motorky. Pri odkladaní do krabíc môžete počítať s priestorom na 100 veľkých krabíc.

Na biznisové účely ide o dostatočne veľký priestor pre každého podnikateľa, ktorý vďaka nemu dokáže posunúť svoje skladové priestory, a tým pádom aj podnikanie, na vyšší level. Vojde tam aj tovar väčších rozmerov a zároveň množstvo šanónov či krabíc s dokumentmi.

Sklad veľkost XXL – len pre firmy

Sklad XXL s veľkosťou 25 m2 je určený vyslovene pre malé a stredné firmy či e-commerce projekty. Jeho benefitmi je okrem dostatočného úložného priestoru aj vysoká bezpečnosť vlastného uzamykateľného skladu, skladovanie v regáloch či na paletách, elektrické zásuvky a internet v sklade. Prenájom tohto skladu sa dohaduje individuálne, v prípade záujmu nás priamo kontaktujte.