zdielajte tento článok

Prenájom skladu v Storage Port od A po Z

Hľadáte sklad na krátkodobý alebo dlhodobý prenájom? Ste na správnom mieste! Poradíme vám, ako na to krok po kroku.

Samoobslužný sklad alebo self storage je ideálne miesto na uschovanie predmetov, nábytku či športových potrieb, ktoré práve nepotrebujete. Využívať ho môžete na kratší čas, napr. na niekoľko týždňov, niekoľko mesiacov na sezónne uskladnenie vecí, ale aj dlhodobo. Okrem domácností ho často využívajú aj firmy, napríklad na skladovanie tovaru, účtovníctva či mobiliáru.

Rezervácia aj obsluha self storage skladu sú skutočne jednoduché. Aby sme vám celý proces ešte zjednodušili a pomohli vám vyhnúť sa možným problémom, pripravili sme pre vás prehľadný manuál, ako si sklad rezervovať.

storage port, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Sklad pre firmu alebo súkromnú osobu?

Ako prvé je pri rezervácii skladu nutné zvoliť, či ide o rezerváciu skladu na osobné účely jednotlivca či domácnosti alebo sklad chcete prenajímať pre firmu. Túto možnosť nájdete v hornej lište nášho webu. Ešte pred tým, ako pristúpite k rezervácii vyberte jednu z možností „Pre domácnosť“ alebo „Pre firmu“. Rozdiel medzi prenájmom skladu pre domácnosti a pre firmy spočíva v tom, že pri rezervácii pre firmy môžete využiť možnosť odpočtu DPH. Niektoré typy skladov tiež môžu byť dostupné len pre firmy.

Sklad presne podľa vašich potrieb

Na rezerváciu self storage skladu pre firmu či na osobné účely kliknite na možnosť „Rezervovať“ v pravom hornom rohu. Zvoľte si termín, v ktorom chcete sklad prenajať. Minimálna možná doba prenájmu je 14 dní. Následne si vyberte požadovanú veľkosť skladu – momentálne máme dostupné sklady vo veľkostiach 1,5m2-12m2 . Detailné informácie o jednotlivých veľkostiach skladov si môžete pozrieť v sekcii Ponuka.

Zvoľte si podmienky prenájmu a špeciálne služby

V ďalšom kroku si môžete zvoliť základný zámok, ktorý je pri prenájme dlhšom ako 60 dní zadarmo alebo zámok Extra s vyšším zabezpečením za príplatok. Prenajať si tiež môžete kovový regál na krabice, šanóny či iné drobné predmety.

V časti sadzby máte možnosť vybrať si medzi nájmom FlexiFix. Flexi nájom ponúka flexibilné podmienky, pravidelnú mesačnú platbu a možnosť predčasného ukončenia prenájmu (s výpovednou lehotou 2 týždne). Možnosť Fix je prenájom na dobu určitú (vybratú zákazníkom) bez možnosti predčasného skončenia, celá suma sa platí vopred.

Na dokončenie rezervácie zadajte vaše kontaktné údaje a zvoľte možnosť platby. Po uhradení rezervácie dostanete číslo prenajímaného skladu. O detailoch rezervácie si môžete prečítať viac aj v časti Ako to funguje.

storage port, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Rezervácia je hotová, ako funguje self storage v praxi?

Najneskôr 24 hodín pred začiatkom nájmu vás vo forme SMS zašleme PIN kód a číslo svojho skladu.

Priestory Storage Port sa nachádzajú na adrese Ivanská cesta 26, Bratislava a sú otvorené denne v čase od 6:00 do 22:00. Pri preprave väčších predmetov môžete využiť cargo bránu a vozíky, ktoré nájdete pri vstupe do skladu.

Skladové priestory Storage Port sa nachádzajú v dvoch blokoch označených A1 a B1. Údaj o tom, kde sa nachádza váš sklad nájdete v potvrdzujúcom e-maile aj SMS. Tá zároveň obsahuje aj číslo skladu. Nájsť ten svoj bude veľmi jednoduché, všetky sklady sú prehľadne označené číslami. Po otvorení skladu pomocou PIN kódu vnútri nájdete pripravený zámok na následné zabezpečenie.

storage port, self storage, bratislava, sklady na prenajom, self storage sklady, sklady, slovensko

Do svojho skladu môžete počas doby prenájmy vstupovať každý deň v čase od 6:00 do 22:00 neobmedzene. Vstup do objektu je elektronicky zabezpečený a riadne osvetlený. Celý objekt je chránený kamerami a 24-hodinovou strážnou službou, do vlastného skladu máte prístup iba vy.

Ukončenie prenájmu

24 hodín pred plánovaným ukončením nájmu od nás obdržíte e-mail upozorňujúci na
termín končiaceho sa prenájmu a odkaz na online check-out. V deň skončenia si zo skladu zoberte všetky svoje veci a nechajte ho odomknutý. Zámok, ktorý ste si od Storage Portu kúpili, si môžete zobrať a prípadne ho použiť pri budúcom prenájme. Po tom, čo sklad aj s vecami opustíte, potvrďte check-out na linku, ktorý ste dostali v e-maile.

Pri službe Flexi rate sa doba prenájmu predlžuje automaticky, ukončiť ju možno prostredníctvom e-mailu najneskôr 14 dní pred požadovaným dňom ukončenia prenájmu. Podrobnosti o check-oute a ukončení prenájmu nájdete v časti Ako to funguje.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok si prečítajte informácie v sekcii Často kladené otázky alebo nás kontaktujte na info@storageport.sk.